Just Animals...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sirijski i ruski hrčci

Go down

Sirijski i ruski hrčci Empty Sirijski i ruski hrčci

Postaj  Admin Josipa čet lis 23, 2008 10:58 pm

Evo kako imam malo iskustva s time pa ću nešto malo napisati i o njima:

1. SIRJSKI (ZLATNI) HRČAK - samo ime govori s kojeg područja dolazi ova vrsta hrčka. Sirijski hrčak je veličine cca 10cm, po izgledu nalikuje i na štakora i na miša. Repić mu je duljine 2-3mm, uši su mu visoko podignute, a dolazi u raznim bojama. Najčešće su to varijante sa zlatno smeđom bojom zbog čega i nosi svoj drugi naziv. Važno je za njih napomenuti da su to hrčci samotnjaci. Ženka nosi mlade 16 dana, kad mladi napune 4 tjedna moraju se odvojiti od majke. Mora se pripaziti i na njegov izgled, tj. sirijci su skloni debljanju. Zato je uz ostalu opremu za njega jako dobro kupiti kuglu za hrčke te ga dnevno dva puta do deset minuta pustiti da vrti ukoliko dođe do dobljanja. ali nije ga loše pustiti svaki dan po nekoliko minuta i ako nema problema.
Zbog iskustva kažem da su to uvjerljivo najuredniji hrčci. oni znaju nepomično sjediti na jednom mjestu pola sata i čisitit se, piške u samo jedan kut (eventualno u dva ali to sve ovisi o veličini kaveza i opreme), iz svoje kućice sam izbacuje govanca jer mu smrde. vlasnici se ne smiju začuditi kada ujutro nađu praznu posudicu sa hranom. jesu oni skloni debljanju, ali ne baš tako. oni vole skrivati hranu - ja sam to nazivala borbom za preživljavanje u obilju hrane. U principu je jako mirna životinja i uglavnom se čuje samo kad vrti kolut, može se brzo pripitomit, ali treba imati strpljenja jer je nepovjerljiv a ima uistinu velike zube (dva doljnja zuba) - najbolje se vidi kada životinja zijeva, zato je važno uz hranu dati mu mineralni kamen.
slikica mog sirijca (kojeg više nema)

[img][/img]

2. RUSKI (SIBIRSKI) HRČAK - eh ti mali vragolani. oni su duplo manji od sirijca, znači cca 5cm, repić im se jedva vidi (kao mala bijela točkica). sive su boje sa nijansom bijele na unutrašnjoj strani tijela te sam tamnom crtom po leđima. vrlo su brzi pa puštanje i nije tako preporučljivo, jako su živahni a žive u skupinama. zato je preporučljivo kada se uzimaju rusi da se uzme najmanje dva komada, ali treba biti i spreman na adekvatno zbrinjavanje u smislu prostora. vrlo su zanimljive životinjice za promatranje jer doslovno opisuju onu uzrečicu - tu sam, nisam tu...- jako su znatiželjne životinje i već prvi dan dolaska mogu se prilagoditi na ruke, ali ne zadržavaju se mnogo na mjestu tipa da ćete vi njih sad mazit. oni vode igru...
slikica mog rusa

[img][/img]
Admin Josipa
Admin Josipa
Admin
Admin

Female Broj postova : 132
Lokacija : Karlovac
Registration date : 22.10.2008

https://animals2.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.